TRAPÉZOVÉ DESKY HOBBY

Vlnité a trapézové desky

V nabídce je několik druhů vlnitých nebo trapézových desek:

marlon CS a marlon CSE - desky z polykarbonátu

- Špičkovou kvalitu nabízejí desky Marlon CS a Marlon CSE - jde o nerozbitné desky z PC (polykarbonátu), které je možné použít i v těch nejnáročnějších aplikacích. Materiál zachovává své mechanické vlastnosti v rozmezí -20stC až + 115stC. Na materiál poskytujeme smluvní záruku 10 let na světelnou propustnost a 10 let na nerozbitnost vlivem běžného klimatu (včetně krupobití). Marlon CS/CSE má vynikající požární vlastnosti - je zařazen do třídy reakce na oheň B, s1, d0, (stará norma hořlavosti C1), materiál hořící ani nehořící neodkapává, hořící neodpadává, index šíření plamene je i=0mm/min.

- Marlon CS - je řada průhledných (kromě barvy opál) trapézových nebo vlnitých prosvětlovacích desek. Desky nacházejí použití především jako prosvětlovací střešní prvek. Jde o vynikající materiál, který stojí na kvalitativní špičce dostupných trapézových prosvětlovacích desek. Desky Marlon CS jsou opatřeny UV filtrem z vnější strany. Marlon CS dodáváme i v řadě průmyslových profilů kompatibilních s trapézovými plechy většiny světových výrobců. Největší předností desek Marlon CS je jejich vynikající průhlednost, nerozbitnost kroupami a odolnost vyšším teplotám (až do 115oC). V prodeji jsou průhledné barvy : čirá, modrá, bronz - kouřově hnědá, průsvitně mléčná - difuzní opál a kouřově šedá - solar grey.

- Marlon CS MDF - je řada průhledných trapézových prosvětlovacích desek z modifikovaného polykarbonátu. Desky nacházejí použití především jako prosvětlovací střešní prvek. Jde o vynikající materiál, který stojí na kvalitativní špičce dostupných trapézových prosvětlovacích desek. Desky Marlon CS MDF jsou opatřeny UV filtrem z vnější strany. Největší předností desek Marlon CS MDF je jejich vynikající průhlednost, nerozbitnost kroupami (záruka 5 let) a odolnost vyšším teplotám (až do 115oC) a v neposlední řadě hlavně cena. V prodeji jsou průhledné barvy : čirá, bronz - kouřově hnědá.

- Marlon CSE - je řada průsvitných trapézových nebo vlnitých prosvětlovacích desek s povrchovou krupičkou na vnitřní straně desky určenou k rozptýlení světla. Povrchová krupička láme světlo, takže desky nejsou úplně průhledné, ale průsvitné a vzniká pod nimi příjemný jemný chládek aniž přijdete o světlo. Část paprsků díky svému lomu na krupičce zůstane v materiálu, takže deska se při nasvícení sluncem rozzáří. Desky Marlon CSE jsou opatřeny UV filtrem z obou stran. Největší předností desek Marlon CSE je jejich schopnost lehce zastínit prostor, nerozbitnost kroupami a odolnost vyšším teplotám (až do 115oC). V prodeji jsou průsvitné i neprůhledné barvy : průsvitná čirá a bronz - kouřově hnědá, neprůhledná červená, zelená a šedá určené pro neprůhledné střechy

PRŮMYSLOVÉ PROFILY - v nabídce je široký sortiment prosvětlovacích desek Marlon CS v průmyslových typech profilů kompatibilních s plechy mnoha značek např. s typy 35/207, 40/183, 50/250 a další.

POUŽITÍ : desky řady Marlon CS / CSE jsou díky své nerozbitnosti a odolnosti ideálním materiálem na prosvětlení střech tribun sportovních stadionů, autobusových i vlakových nádraží, venkovních průmyslových ploch, dvorů, nákladových ramp u průmyslových hal, apod.

FILON - role nebo desky ze sklolaminátu

FILON HOBBY - výborná kvalita, nízká cena a dlouhá tradice - na trh se vrací známé desky/role ze sklolaminátu, ovšem v mnohem kvalitnější podobě. Jde o vlnité desky nebo role z polyesterové pryskyřice, vyztužené extrémně pevným nylonovým vláknem. Materiál se vyrábí v rolích různé výšky (1 - 3m) s návinem cca 30m (řežeme podle potřeby). Typ profilu je vlna 76/18 a síla materiálu je cca 0,7mm. Pro jednoduchost montáže je vhodný na zastřešení přístřešků, pergol, zástěn proti stříkající vodě (uliční zábradlí ve městech). Velké možnosti využití jsou jako opláštění otevřených nezateplených budov. Role se umístí na střechu a rozvine se , čímž se vytvoří pruh střechy a nad něj se stejným postupem položí další pruh a postup se opakuje až do úplného zastřešení plochy. Na materiál FILON poskytujeme záruku 5 let na nerozbitnost vlivem krupobití. Desky a role FILON odolávají teplotám na střeše až do 140°C.

FILON PROFI - je řada průsvitných vlnitých a trapézových prosvětlovacích desek ze sklolaminátu. Dodáváme v čiré barvě - matně průsvitná. Při pohledu i po hmatu vykazují "sametový efekt". V nabídce je široký sortiment prosvětlovacích desek FILON v průmyslových typech profilů kompatibilních s plechy mnoha zahraničních i tuzemských značek např. s typy 207/35, 183/40, 250/50, 100/30, 130/30, 94/35, 200/40, 138/17, 333/39, 207/32 a další. Na materiál FILON PROFI poskytujeme záruku 5 let na nerozbitnost vlivem krupobití.

TOPACO - jsou absolutně neprůhledné vlnité desky v síle 1,2mm / 1,5mm / 1,8mm dodávané v profilech 177/51 - Vltava A5 a 130/30 - Vltava B8. Základní sílou je 1,2mm (ostatní síly jsou na objednávku). Desky jsou vyrobeny ze sklolaminátu s přísadou plnidla a vyrábí se ve větší síle než běžné prosvětlovací desky FILON. Desky TOPACO dodáváme ve dvou standardních barvách barvách - cihlově červeně (profil 130/30) a šedé (profil 177/51). Při odběru nad 500m2 je možné vyrobit i jiné barvy. Velice výhodná je jejich značná únosnost na zatížení sněhem a zejména jejich velká chemická odolnost. Dodávané shodné typy profilů umožňují u vybraných aplikací kombinovat neprůhledné desky TOPACO s prosvětlovacími deskami FILON a dosáhnout tak jednoduchým způsobem přírodního prosvětlení prostoru pod střechou. Neprůsvitné vlnité desky ze sklolaminátu TOPACO jsou ideálním materiálem pro zastřešení všech druhů objektů zejména v oblasti průmyslu a zemědělství. Na materiál TOPACO poskytujeme záruku 10 let na nerozbitnost vlivem krupobití.

FILON OPAK - jsou skoro neprůhledné desky (prostup světla do 4%) ze standardního sklolaminátu obsahující barevný pigment. Desky dodáváme ve třech barvách červená, šedá a zelená v profilu 94/35. Desky FILON OPAK dodáváme v profilu, který je kompatibilní s některými bitumenovými* střešními krytinami. FILON OPAK má kvalitativně lepší parametry než bitumen* a může nahrazovat tuto krytinu v mnoha aplikacích. Jedná se zejména o střechy, kde dochází k vyšším teplotám (sklolaminát odolá na rozdíl od bitumentu* teplotám až do 140oC). Desky FILON OPAK při vyšších teplotách neměknou ani nezapáchají. *(bitumen je papírová-celulózová hmota sycená směsí na bázi asfaltu). Na materiál FILON OPAK poskytujeme záruku 5 let na nerozbitnost vlivem krupobití.

FILON má dobré požární vlastnosti - je zařazen do třídy hořlavosti C3, materiál hořící ani nehořící neodkapává, hořící neodpadává, index šíření plamene = 0mm/min.

Desky FILON (neplatí pro role) lze opatřit ochrannou vrstvou MELINEX nebo GEL-COAT, které velmi výrazně prodlužují jejich životnost.